۲۵ حقیقت جالب درباره سیمپسونها

گفتگوهای عمومی، معرفی سایت، عکس و طراحی ها
ارسال پست
نمایه کاربر
sae13
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
پست: 30
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 شهریور 1391, 4:44 pm
محل اقامت: iran
تماس:

۲۵ حقیقت جالب درباره سیمپسونها

پست توسط sae13 » سه شنبه 2 دی 1393, 10:58 pm

همزمان با ۲۵ سالگی سریال کمدی «سیمپسون‌ها»، ۲۵ حقیقت جالب توجه در رابطه با سریال را برایتان لیست کرده‌ایم.

۱. خدا و فرزندش، عیسی، تنها شخصیت‌های در سریال سیمپسون ها هستند که انگشت‌های دست کامل ۵تایی دارند. آن‌ها همچنین ۵ انگشت پا نیز دارند. تمامی دیگر شخصیت‌های دنیای سیمپسون‌ها، چهار انگشت بر روی دست‌ها و پاهایشان دارند.۲. خالق سیمپسون‌ها، «مت گرونینگ:، شخصیت‌های سریال را زرد طراحی کرده تا توجه بینندگان گذری را جلب کند.

او می‌گوید: “زمانی که در حال عوض کردن کانال ها هستید و ناگهان یک رنگ زرد از جلوی چشمانتان رد می‌شود، می‌دانید که سیمپسون‌ها بوده‌اند.”۳. گرونینگ همچنین خانواده‌ی سیمپسون را طوری طراحی کرده است تا در سایه‌هایشان نیز قابل شناسایی باشند. (به دلیل مدل موهای متمایز و حالت سر خاص آنها).۴. هومر سیمپسون کسی است که رکورد بالاترین آمار دانلود صدایش برای هدایتگرهای صوتی را در دنیا دارد. او حتا از شخصیت‌هایی مانند دارث ویدر، علی جی، و برایان بلسد نیز محبوب‌تر است.۵. مت گرونینگ نام بیشتر شخصیت‌ها را از روی نام خیابان‌های محل زندگی‌اش برداشته است.۶. در بندی از قرار داد سازندگان مشخصا ذکر شده است که شبکه نمی‌تواند نکته‌ای را اضافه کند، قسمتی را حذف کند و یا بر روی ساخت قسمت‌ها نظارتی داشته باشد. این به این معنی است که تولید کنندگان اختیار تام دارند تا خود شبکه‌ی فاکس را نیز به باد تمسخر بگیرند.۷. هومر تنها شخصیتی است که در تمامی قسمت‌ها صحبت می‌کند.۸. در طول چند فصل از سریال، قسمت‌های کوتاهی از فیلم اکشن «رینیر وولفکسل»، «مکبین»، یک فیلم چهار دقیقه‌ای منسجم را تشکیل می‌دهند که فیلم‌های اکشن دهه‌ی ۸۰ را به تمسخر می‌گیرد.

به گفته‌ی تهیه‌کننده، «ال جین»، این مهم اتفاقی بوده است. اما به هر جهت، طرفداران این قسمت‌ها را به هم چسبانده‌اند تا ثابت کنند این کار قابل انجام است.۹. در سال ۱۹۹۰، بانوی اول آمریکا، «باربارا بوش»، از این سریال به این عنوان انتقاد کرد که “احمقانه‌ترین چیزی است که تا کنون دیده‌ام”.

مارج در شخصیت خودش به او نامه‌ای شخصی نوشت و مؤدبانه به او گفت که زود قضاوت نکند و این‌که خانواده‌ی او دارند بیشترین کاری که از دستشان بر می‌آید را انجام می‌دهند. خانم بوش به خاطر بددهنی‌اش عذرخواهی کرد و از مارج، به خاطر این‌که الگوی خوبی برای کشور بوده است، تعریف و تمجید کرد.۱۰. مت گرونینگ، صداپیشه‌ی صدای تو دماغی و احمقانه‌ی مگی سیمپسون است، اما الیزابت تیلور، اولین کلمه‌ی مگی، یعنی “بابا” را در سال ۱۹۹۲ ادا کرد.۱۱. دستیار آقای برنز، ویلون اسمیترز، در اصل سیاه پوست بوده است.

گرونینگ همیشه قصد داشت که او سفید پوست باشد، اما از روی یک اشتباه، برای اولین بار سیاه پوست ظاهر شد. آن‌ها می‌خواستند که اسمیترها را همین گونه رها کنند، تا این‌که کسی گوشزد کرد که ممکن است یک سیاه پوست متملق، باعث مجادله شود.۱۲. نام میانی بهترین دوست عینکی بارت، میلهاوس ون هوتن، «موسولینی» است.۱۳. زمانی که مگی در تیتراژ اصلی با دستگاه بارکدخوان اسکن می‌شود، دستگاه عدد ۸۴۷.۶۳ دلار را نشان می‌دهد که این عدد، هزینه‌ی ماهانه‌ی پرورش یک کودک در سال ۱۹۸۹ در آمریکا بود.

پس از گذشت ۲۰ فصل، زمانی که این سریال برای پخش با کیفیت اچ دی تغییر می‌کند، قیمت سبد خرید مارج، ۲۴۳،۲۶ دلار می‌شود و زمانی که مگی اسکن شده و به آن اضافه می‌شود، این رقم دو برابر شده و به ۴۸۶،۵۲ دلار می‌رسد.۱۴. هنگامی که بارت برای «مو» مزاحمت تلفنی ایجاد می‌کند، او این شماره را شماره گیری می‌کند که یک رقم از شماره‌های مرسوم آمریکایی بیشتر است : ۷۴۶-۸۴۳۷۷

بر روی شماره گیر تلفن، این عدد برابر با کلمه‌ی «اسمیترز» است.۱۵. پاول و لیندا مک کارتنی حاضر شدند به شرط این که مگی تا پایان سریال گیاهخوار بماند، در قسمت «لیزای گیاهخوار» حضور پیدا کنند.

او تا به امروز نیز لب به گوشت نمی‌زند. مکا همچنین به آن‌ها اجازه داد تا آهنگ «باورم نمی‌شود» را برای تیتراژ پایانی استفاده کنند که بر روی آن، برای مسخره کردن اتهاماتی که می‌گویند بیتلز در آهنگ‌هایش پیام‌های مخفی قرار می‌دهد، دستور تهیه‌ی یک سوپ به صورت وارونه خوانده می‌شود. همچنین در انتهای این دستورپخت، در اشاره به نظریه‌ای که می‌گوید مک کارتنی در سال ۱۹۶۶ مرده است و یک بدل نقش او را بازی می‌کند، می گوید که “اوه، ضمنا من زنده‌ام”.۱۶. بازیگرانی که در نسخه‌ی فرانسوی سیمپسون‌ها، صدای آن‌ها را بر عهده دارند، فیلیپ پیتیو و ورونیکه اگرو، در زندگی واقعی با یکدیگر ازدواج کردند. آن‌ها در تست بازیگری با هم آشنا شدند و ده سال بعد، ازدواج کردند.۱۷. مدت زمان قسمت نشستن بر روی مبل تیتراژ این سریال، بستگی به این دارد که قسمت به چه میزان به طول بیانجامد. اگر تولید کنندگان احتیاج داشته باشند تا یک قسمت کوتاه‌تر را طولانی کنند، آن‌ها این قسمت را بسط می‌دهند، در غیر این صورت، خیلی سریع این صحنه تمام می‌شود.۱۸. اسم‌های هومر، مارج، لیسا، مگی و پتی، از والدین خواهرها و خاله‌ی خود مت گرونینگ گرفته شده است.

اسم بارت به این دلیل انتخاب شده است که با جابجایی حروف، می‌توان به کلمه‌ی Brat رسید که به معنی بی ادب و لوس است.۱۹. در اصل قرار بود که هومر به عنوان دلقک کراستی معرفی شود. شباهت آن‌ها به همین دلیل است.

ایده این بود که بارت، به پدرش احترام نمی‌گذارد اما کسی را می‌پرستد که درست مانند اوست. با این کار راه را برای یک پیچش داستانی باز می‌کردند که مشخص شود هومر، تمامی این مدت بت پسرش بوده است. این ایده بعد‌ها رها شد، زیرا به نظر برای روزهای اول پخش این سریال، زیادی پیچیده می‌شد.۲۰. مایکل جکسون بدون این‌که نامی از او برده شود، در نوشتن و ساخت آهنگ رپ-پاپ بارت سیمپسون همکاری کرد. این آهنگ، ” Do The Bartman ” به مدت سه هفته در جدول پرفروش‌ترین‌های انگلستان بود.۲۱. قسمت “چه کسی یه آقای برنز شلیک کرد؟” یک مسابقه برای طرفداران ایجاد کرد تا حدس بزنند، اگرچه هیچکس پاسخ درست، یعنی مگی سیمپسون را نداد.۲۲. شبکه‌ی فاکس، تا ۶۸ سال دیگر، یعنی سال ۲۰۸۲، حق پخش سیمپسون‌ها را دارد.۲۳. آدرس پست الکترونیکی لیزا ” smartgirl63_\@yahoo.com ” و هومر ” chunkylover53@aol.com ” است. این آدرس واقعا وجود دارد و پیام‌های طرفداران، جواب داده می‌شود. یکی از پاسخ‌های خودکاری که مرتبا تغییر می‌کند این است:


بیکار عزیز

شما به صندوق پست الکترونیکی هومر سیمپسون پیام‌ داده‌اید. در حال حاضر برای پاسخگویی اینجا نیستم، بنا براین یک بسته‌ی ۶تایی آبجوی داف برایم به این آدرس بفرستید:

اسپرینگفیلد، اورگرین تراس، پلاک ۶۴۲

با تشکر۲۴. موهای بارت همیشه ۹ شاخه دارند.۲۵. در سریال، از ” د’اه” به عنوان صدایی در مواقع اذیت شدن استفاده می‌شود. دن کستلانتا که صدای هومر را بر عهده دارد، این صدا را بر اساس صدای جیمی فینالیسون، “دوووووو” در فیلم‌های لورل و هاردی تقلید کرده است. مت گرونینگ از او خواست که این را سرعت بخشد و به همین دلیل، این صدا به وجود آمد.

شما هم یکی از طرفداران و بینندگان سریال سیمپسون‌ها هستید؟ نه؟ اشتباه خود را ادامه ندهید! این سریال واقعا ارزش وقت گذاشتن و دیدن را دارد.
با 3 هزارتومن چکار میشه کرد؟ میشه لینک مستقیم کرد!
http://13x.ir/3t
سایت من
http://sae13.ir
اپلود نامحدود عکس و فایل
http://axbabak.ir
کوتاه کننده لینک :
http://13x.ir

نمایه کاربر
sae13
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
پست: 30
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 شهریور 1391, 4:44 pm
محل اقامت: iran
تماس:

Re: ۲۵ حقیقت جالب درباره سیمپسونها

پست توسط sae13 » سه شنبه 2 دی 1393, 11:00 pm

با 3 هزارتومن چکار میشه کرد؟ میشه لینک مستقیم کرد!
http://13x.ir/3t
سایت من
http://sae13.ir
اپلود نامحدود عکس و فایل
http://axbabak.ir
کوتاه کننده لینک :
http://13x.ir

نمایه کاربر
Homer_Simpson
مدیر سایت
مدیر سایت
پست: 1437
تاریخ عضویت: شنبه 28 آبان 1390, 5:23 pm

Re: ۲۵ حقیقت جالب درباره سیمپسونها

پست توسط Homer_Simpson » جمعه 5 دی 1393, 7:20 am

سلام دوست عزیز. خیلی حقایات جالبی بودن، دستون درد نکنه ;) . فقط منکه همین اخیرا یه تاپیک در با همین موضوع تو قسمت کویک-ای-مارت باز کرده بودم پرا همونجا این ها رو ننوشتین که همشون یک جا باشن؟
لینک تاپیک:
viewtopic.php?f=10&t=815

ارسال پست