گستردگی موضوعات مطرح شده در سیمپسون ها

گفتگو در مورد مضامین و محتوی مطرح شده در سیمپسون ها
نمایه کاربر
Omid
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: تهران
تماس:

گستردگی موضوعات مطرح شده در سیمپسون ها

پست توسط Omid » سه شنبه 11 خرداد 1389, 7:48 pm

تنوع موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مطرح شده در مجموعه سیمپسون ها

نمایه کاربر
Homer
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: شیراز
تماس:

Re: گستردگی موضوعات مطرح شده در سیمپسون ها

پست توسط Homer » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 2:37 am

سیپسونها خیلی فراتر از یک کارتون سریالی هست
خیلی فراتر از اینه که در همین حد بمونه

نمیدونم کسایی که تازه با این سرال آشنا شدند میدونند یا نه ! ولی این سریال الان فصل 21 رو 15-16 روز پیش تموم شد
خب وقتی یک سریالی 20 سال پشت سر هم پخش شه ! موضوع هم کم نیارند ، همیشه هم تقریبا خوب بوده
یک فیلم سینمایی ، و حتی یک شهرک بازی هم مخصوص simpsons دارند
وقتی توی سریال همه چیز مثل واقعیت باشه ، وقتی توی سریال هیچ کارکتری نیست که تکراری باشه ، یعنی هیچ وقت نشده کسی توی سریال بیاد و بره ، دفعه بعد مثلا اگه پسر Mr. Burns باشه ، بیاد و بعد از سالها دوباره پیداش شه هیچ وقت نسبتها تغییر نمیکنه
هیچ وقت دکوراسیون خانه ها و شکل خیابانها ، شکل مغازه های شهر و کلا هیچ چیزیش با قبل تفاوت نکنه
مثل اینکه واقعا وجود داشته باشه !
نمیدونم دیگه چیو مثال بزنم کلا این سریال اصالت خودش رو از دست نمیده
توی سریال فرهنگ آمریکا ، حرف دل مردم ، اتفاقات بد و خوب ، رفتارهای خوب و همچنین یک زندگی آمریکایی رو دقیقا میشه توی این سریال دید
D'oh

نمایه کاربر
Homer
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
تماس:

پست توسط Homer » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 2:40 am

و هیچ چیزی قشنگرتر از تکه کلام Homer که میگه D'oh , بارت که میگه Ah cramba قشنگ نیست

وقتی هومر غذا میبینه و با صدای اروم اسم غذا رو میگه (یا میگه delicious) هم خیلی حال میکنم !

کلا آقا جون من ، من عاشقشونم ، همینو بس

و دارم باهاشون واقعا زندگی میکنم
وقتی بچه بودم خالم که از آمریکا میومد همیشه چاپ و عروسک سیمپسونها رو میاورد ، ولی هیچ وقت 1 قسمت هم ازشون ندیده بودم
الان که 26 سالم شده 4-5 ساله که دیگه میتونم قسمتهایش رو ببینم و الانم که دیگه 2-3 ساله زیرنویس دار میبینم

یک تشکر هم از رئیس کل این سایت که دمش گرم
D'oh

نمایه کاربر
mohsen65
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده

پست توسط mohsen65 » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 10:12 am

داستان زندگی و فرهنگ عمومی حاکم بر شهر سیمپسونها فوق العاده طبیعی و واقعی است. همونطور که هومر هم گفت این سریال فرهنگ و حرف دل مردم آمریکا را میزنه و به علاوه اینکه به نظر من بخش زیادی از این سریال هم فرا فرهنگی و یا به قول جامعه شناسا نا وابسته به فرهنگه. دلیل برای اثبات این حرف هم دو مسئله هست. یکی اینکه سیمپسونها سریالی درباره روابط انسانهاست که توی همه دنیا و فرهنگها قابل تعمیمه و دوم اینکه بسیاری از بینندگان این سریال در سراسر دنیا غیر آمریکایی ها بودند. البته اینکه امروزه فرهنگ آمریکایی تبدیل به فرهنگ غالب دنیا شده هم شکی نیست. به هر حالی این سریال از نظر مفاهیم علوم انسانی تو رده های بالا دسته بندی میشه.

نمایه کاربر
Creeping Death
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: ESF
تماس:

پست توسط Creeping Death » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 11:42 am

دقیقا همین مباحث اجتماعی و سیاسی رو که در قالب طنز بیان می کنن خیلی برام جالبه . فقط نمی دونم چرا یسری نمی خوان قبول کنن انیمیشن فقط برای بچه ها نیست . من رسشما زندگیم بعد از موسیقی به انیمیشن بستس

نمایه کاربر
Mahyar
مترجمین
مترجمین
تماس:

پست توسط Mahyar » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 11:44 am

اینجا همه مثه یه کارتون بچه گونه میشناسن سیمپسونو ولی خیلی مطلباش مهم ترو پیچیده تر از این حرفاست.خوب وقتی 20 سال داره پخش میشه یعنی شاهکاره.من تاحالا هیچ سریالی ندیدم که اینجوری ساده همه چیو نشون بده ولی در عین سادگیش خیلی تیکه داره.فقط میگم من که الان دارم میبینم 20 سال از دنیا عقبم!عاشقشم!

نمایه کاربر
Creeping Death
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: ESF
تماس:

پست توسط Creeping Death » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 12:01 pm

مثلا یکی دیگه از نکته های واقعا جالب این مجوعه استفاده از شخصیت های معروفه مثل خوانندگان و بازیگران و ... . یسری نکته ها و ارجاع های جالب هم تو این مجوعه هست که واقعا برای جالبه یه نمونش قسمت 24 minutes که به سبک فیلم 24 ساخته شده خیلی برام جالب بود . یا ارتباط یسری قسمت ها با فیلم های کلاسیک .

نمایه کاربر
shlooney
مترجمین
مترجمین
محل اقامت: springfield
تماس:

پست توسط shlooney » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 12:05 pm

Creeping Death نوشته شده:مثلا یکی دیگه از نکته های واقعا جالب این مجوعه استفاده از شخصیت های معروفه مثل خوانندگان و بازیگران و ... . یسری نکته ها و ارجاع های جالب هم تو این مجوعه هست که واقعا برای جالبه یه نمونش قسمت 24 minutes که به سبک فیلم 24 ساخته شده خیلی برام جالب بود . یا ارتباط یسری قسمت ها با فیلم های کلاسیک .

الان اگه همينو به يكي بگي ميگه اين كه ديگه تو همه فيلم و اينا هست.
اما نميدونن كه اولين ابتكار مال سيمپسونز بوده كه شخصيت هاي معروف و اينا رو بياره مثلا بعد از حدود 10 فصل كه قشنگ جا افتاده بود و همه روش هاي اين كار رو خوب متوجه شده بود. فاميلي گاي اومد و همه تجربياتشو دزديد با يكسري كثافت كاري قاطي كرد و حالام داره حالشو ميبره :((

تصویر

amir_y
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده

پست توسط amir_y » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 6:44 pm

نكته جالبش اينكه وقتي برق شهر مي ره مردم شروع مي كنن به دزدي و يا شهردار يك آدم خوش گذرانه

نمایه کاربر
Homer
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
تماس:

پست توسط Homer » چهار شنبه 12 خرداد 1389, 6:59 pm

shlooney نوشته شده:
Creeping Death نوشته شده:مثلا یکی دیگه از نکته های واقعا جالب این مجوعه استفاده از شخصیت های معروفه مثل خوانندگان و بازیگران و ... . یسری نکته ها و ارجاع های جالب هم تو این مجوعه هست که واقعا برای جالبه یه نمونش قسمت 24 minutes که به سبک فیلم 24 ساخته شده خیلی برام جالب بود . یا ارتباط یسری قسمت ها با فیلم های کلاسیک .

الان اگه همينو به يكي بگي ميگه اين كه ديگه تو همه فيلم و اينا هست.
اما نميدونن كه اولين ابتكار مال سيمپسونز بوده كه شخصيت هاي معروف و اينا رو بياره مثلا بعد از حدود 10 فصل كه قشنگ جا افتاده بود و همه روش هاي اين كار رو خوب متوجه شده بود. فاميلي گاي اومد و همه تجربياتشو دزديد با يكسري كثافت كاري قاطي كرد و حالام داره حالشو ميبره :((

منم دقیقا با این حرفت موافقم
سریال Family Guy دقیقا از روی simsons ساخته شده
من یک فصلش رو دیدم ، سریال اونقدر تند حرکت میکنه اونقدر تند حرف میزنند که آدم اعصایش خورد میشه
دقیقا کپی از simpsons هست ، یعنی نمیدونم چرا خب اینکارو کردند، سریال South Park هم بد نیست ولی به پای سیمپسون نمیرسه !

خیلی ها دارند سعس میکنند جای سیمپسون رو بگیرند و نمیتونند اون قدمت و کاملی سیمپسونها از ازشون بگیرند
20 سال شوخی نیست
خیلی هم توش فحش میدند و کلا جالب نیست ! اونها بدون فکر قسمتها رو میسازند و همین ، ولی سیمپسونها دقیقا روی موضوع فکر میکنند و بعد میسازند و حتی به عواقبش هم فکر میکنند !
D'oh

ارسال پست