گستردگی موضوعات مطرح شده در سیمپسون ها

گفتگو در مورد مضامین و محتوی مطرح شده در سیمپسون ها
نمایه کاربر
ZED
مترجمین
مترجمین
محل اقامت: Moe's

Re: گستردگی موضوعات مطرح شده در سیمپسون ها

پست توسط ZED » پنج شنبه 13 خرداد 1389, 9:43 am

سریال سیمپسون ها اعجوبه ی فرهنگی در قرن حاضره.
به انداره ای مو شکافانه به مشکلات و دغده های سیاسی و اجتماعی آمریکا میپردازد که آدم شاخ در می آره. **==
شخصیت هومر یکی از محبوبترین شخصیت های قرن 21 است.
حساب کنید که شخصیتی به تنه لشی و بی وجدانی هومر تبدیل به یکی از محبوبترین شخصیت های قرن 21 شود یعنی که شخصیت سازی این سریال چقدر قوی بوده.(البته این را باید مدیون خالق سیمپسون ها مت گرونینگ بود)
بسیاری از آدم های مشهور و صاحب نام باعث افتخارشونه که جای کاراکتر خودشان در این سریال صحبت کنند حتی اگه بهشون توهین بشه.
برای دیدن این سریال لازم است کمی اطلاعات قبلی مانند اسم خواننده ها یا دیالوگ های معروف هالیوود داشته باشید تا کاملا از آن لذت ببرید.
این سریال خصلت های انسانی را به طوری که در جامعه می توان دید باتمام پستی ها و افکار سود جویانه به نمایش می گذارد. $-)
کسانیکه برای اولین بار قسمتی از این سریال را نگاه میکنند می گویند که چون به صورت کارتونی ساخته شده حتما برای بچه هاست ولی بعد از نگاه کردن 4 یا 5 قسمت از آن به بزرگی آن پی می برند.
پس توصیه می شود که تا می توانید فصل های این سریال را میان دوستان فهمیده ی خودتان پخش کنید.
اطمینان داشته باش که اون ها هم حق این رو دارند که به اندازه ی تو از آن لذت ببرند.
!BOORING

نمایه کاربر
babak_deghat
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: شــیــر ا ز

پست توسط babak_deghat » شنبه 15 خرداد 1389, 12:15 pm

گستردگی موضوعات در این سریال خیلی بیشتر از آنه که بشه تو یه تاپیک جاش داد.
باید این موضوعات به بخشهای مختلفی تقسیم بشه
مثل دین ، فرهنگ ، زبان ، غذا ، لباس ، تفریحات ، سیاست ، سینما ، هنر ، آدمهای معروف ، علم ، حیوانات ، ملل مختلف ، رسانه ها و . . . . . .
هر شخصیتی رو میشه ساعتها مورد نقد و بررسی قرار داد. . . . .
Thanks to television i can't remember what happened 8 minutes ago

نمایه کاربر
AC/DC
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
تماس:

پست توسط AC/DC » دو شنبه 17 خرداد 1389, 5:21 pm

Babak_Deghat نوشته شده:گستردگی موضوعات در این سریال خیلی بیشتر از آنه که بشه تو یه تاپیک جاش داد.
باید این موضوعات به بخشهای مختلفی تقسیم بشه
مثل دین ، فرهنگ ، زبان ، غذا ، لباس ، تفریحات ، سیاست ، سینما ، هنر ، آدمهای معروف ، علم ، حیوانات ، ملل مختلف ، رسانه ها و . . . . . .
هر شخصیتی رو میشه ساعتها مورد نقد و بررسی قرار داد. . . . .
موافقم چون این سریال فقط یک کارتون نیست.خیلی چیز های دیگه رو هم در نظر داره!
تصویر
Homer Rocks!!!!!!!

نمایه کاربر
Tahmineh Shadowsong
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: FORKS
تماس:

پست توسط Tahmineh Shadowsong » سه شنبه 18 خرداد 1389, 1:49 pm

سیمپسون ها یک نوع سبک خاص و منحصر به فرد داره که چهره ی جامعه رو به تصویر می کشه . مثلا سپرینگفیلد یک نمونه ی جامعه هستش . آدمای مختلف توش زندگی می کنن و شخصیت ها متفاوتن .
اگر دقت کنید نمی تونید 1 دقیقه ی آینده ی کارتون رو حدس بزنید .
OH MY GOSH!!! PLEAS GIVE MI SOME BOOK !! I AM THE CLEVEREST GIRL IN SCHOOL!! OH FORGET IT ! LET MI STUDY BY MYSELF!!
LISA SIMPSON

نمایه کاربر
amon47
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: تهران

پست توسط amon47 » یک شنبه 24 مرداد 1389, 8:03 pm

سلام به همگی.
من همین چند وقت پیش یک اشتباهی کردم که هنوزم که نوزه از خودم خجالت میکشم :-s
یک تاپیکی زده بودم به اسم فامیلی گای (تو میخانه ی مو زده بودم )...نوشته بودم که فامیلی گای بهترین سریال انیمیشنی دنیاس #-o :-o ولی الان که مقدار بیشتری از سیمپسون رو دیدم تازه فهمیدم که هیچ چیزی سیمپسونز نمیاشه.
با اون گستردگی موضوعاتش ، با اون انیمیشن قویش ، با اون صدا گذاری عالیش ، اون شخصیت پردازیش ، شوخیاش و...
پس از همه معذرت می خوام...اشتباه بزرگی کردم :ymblushing: :D
با تشکر.
آمون47 B-)
از قدیم گفتن:
D'oh

نمایه کاربر
SHaHaB
مدیر سایت
مدیر سایت

پست توسط SHaHaB » دو شنبه 25 مرداد 1389, 1:01 am

amon47 نوشته شده:سلام به همگی.
من همین چند وقت پیش یک اشتباهی کردم که هنوزم که نوزه از خودم خجالت میکشم :-s
یک تاپیکی زده بودم به اسم فامیلی گای (تو میخانه ی مو زده بودم )...نوشته بودم که فامیلی گای بهترین سریال انیمیشنی دنیاس #-o :-o ولی الان که مقدار بیشتری از سیمپسون رو دیدم تازه فهمیدم که هیچ چیزی سیمپسونز نمیاشه.
با اون گستردگی موضوعاتش ، با اون انیمیشن قویش ، با اون صدا گذاری عالیش ، اون شخصیت پردازیش ، شوخیاش و...
پس از همه معذرت می خوام...اشتباه بزرگی کردم :ymblushing: :D
با تشکر.
آمون47 B-)
بله amon47 عزیز
همونجا هم بهت گفتم. فامیلی گای یه تقلید بود از سیمپسون ها و هیچ وقت قرار نیست جای سیمپسون ها رو بگیره....
چیز کمی نیست که بیش تر از 20 سال یه مجموعه پخش بشه و موضوعات مختلفی توش مطرح بشه و هیچ وقت کم نیاره.
پرچم سیمپسون ها (همیشه) بالاست

farhadford
تازه وارد
تازه وارد

پست توسط farhadford » دو شنبه 27 دی 1389, 2:29 pm

خوشحالم که این سایت خوب و فوروم خوب رو پیدا کردم درباره ی بهترین سریال تمام تاریخ بشر! (اغراق نمی کنم حتما موافقید باهام!)
به نظر منم سیمپسون ها عملا ترجمه ی پست مدرنیسم توی تلویزیونه، تمام مباحث پست مدرنیستی توش به بهترین شکل ممکن بیان میشه و همین باعث میشه ((کارتونی برای بچه ها)) نباشه. سیمپسون ها رسما وسعت دید مخاطبش رو افزایش میده و با ساختار زدایی از معناها، به خیلی از مفاهیم معنای تازه ای میده. مثل خانواده، تنبلی، زندگی، خوردن، عشق،...
هیچ وقت به خوبی اون جایی که مارج یه هدیه واسه سالگرد ازدواج شون به هومر میده که هدیه در واقع توش یه هدیه است که هومر به مارج بده، چون مارج می دونسته هومر یادش میره سالگرد ازدواجشون رو، نتونستم به خوبی معنای زندگی زناشویی و درک متقابل رو بفهمم!!!
از ارجاعات به فرهنگ پاپ آمریکایی تا هجو همه چیز این دنیا، از دوست داشتنی بودن و در عین حال خوب مطلق یا بد مطلق نبودن همه ی کاراکتر ها (حتی مستر برنز هم بیشتر از اینکه نمادی از امپریالیسم زالو صفت باشه با هجوی که از این نماد میشه عملا به عکس خودش تبدیل میشه!)، از نقد همه چیز حتی هیپی مسلکی و صلح طلبی، سیمپسون ها عملا یه سریال کاملا پست مدرنه. اونم درست زمانی که دنیا اونقدر پیچیده شده که فلسفه دیگه نمی تونه جوابگو باشه، اینجاست که سیمپسون ها شروع به کار می کنه!!!

نمایه کاربر
bart
مترجمین
مترجمین
محل اقامت: ایران
تماس:

پست توسط bart » شنبه 2 بهمن 1389, 6:37 am

خوش اومدی فرهاد
فقط نوشته ات منو یاد یه دوستی انداخت
ما همدیگه رو نمیشناسیم؟

نمایه کاربر
Aporis
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده
محل اقامت: اسپرینگفیلد

پست توسط Aporis » یک شنبه 3 بهمن 1389, 2:53 am

سیپسونها خیلی فراتر از یک کارتون سریالی هست.
خیلی فراتر از اینه که در همین حد بمونه.
و گستردگی موضوعات خیلی.خیلی فراتر از اونی هست که بشه اینجا فقط تو چند خط در موردش بحث کرد.

کسانیکه برای اولین بار قسمتی از این سریال را نگاه میکنند می گویند که چون به صورت کارتونی ساخته شده حتما برای بچه هاست ولی بعد از نگاه کردن 4 یا 5 قسمت از آن به بزرگی آن پی می برند.

و در توان من نیست که سیمپسون ها به این گستردگی رو اینجا. فقط تو چند خط بنویسم.....
آخرین ويرايش توسط 1 on Aporis, ويرايش شده در 0.
تصویر

shazdeh
کاربر ثبت شده
کاربر ثبت شده

پست توسط shazdeh » چهار شنبه 27 بهمن 1389, 3:12 am

من هم به تازگی کارتون سیمپسونز رو «کشف» کردم و خواستم از همه دوستانی که این جا زحمت می کشند تشکر کنم.
D'oh!

ارسال پست